Opłatek wigilijny

Opublikowano February 23, 2014 przez   ·   Brak Komentarzy
DSC_0150

W Centrum Seniora Barbara w Szemudzie odbyło się spotkanie opłatkowe członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości. Choć komitet PiS działa zaledwie od kilku tygodni na spotkanie przybyło ok. 30 osób. Gośćmi honorowymi byli posłowie Janusz Śniadek oraz Dorota Arciszewska-Mielewczyk.
Janusz Śniadek zwrócił uwagę na arcytrudną sytuacje obecnych emerytów, na ich dramatyczny status materialny, który nie pozwala im godne życie w sytuacji, w której potrzebują wsparcia i pomocy nie tylko od najbliższych, ale i od strony państwa, dla którego pracowali i dla którego poświęcili swoje życie. – Nie lepszą perspektywę ma młode pokolenie – powiedział na początku przewodniczący Śniadek. – Pokolenie, które można określić mianem “1500 brutto” nie widzi możliwości rozwojowych w Polsce i masowo emigruje za granice. Rząd zamiast tworzyć prawo pobudzające wzrost gospodarczy dławi inicjatywy Polaków, w to miejsce wchodzi silny, obcy kapitał, który wysysa kapitał za granice. W efekcie upadają polskie przedsiębiorstwa tj. stocznie, a rynek pracy ulega skurczeniu. PiS chce tę sytuację zmienić i ludzie zaczynają to powoli zauważać, pomimo widocznej niechęci ze strony mediów głównego nurtu.
Pogląd przewodniczącego Śniadka podzieliła poseł Arciszewska-Mielewczyk wskazując na liczne bariery, które piętrzy przed przedsiębiorcami rząd PO.- Miło być lepiej, a jest gorzej. Jest po prostu fatalnie. Polskie firmy znajdują się w opłakanym stanie, w to miejsce wchodzi obcy kapitał i cała “śmietanka” spijana jest poza granicami Polski.
Andrzej Kowalewski podziękował posłom i wszystkim obecnym za przybycie – Zdążyliśmy z opłatkiem przed Wielkanocą – powiedział Kowalewski. – Kilka razy z różnych powodów musieliśmy odwoływać spotkanie, ale w końcu się udało. Tradycji, która u nas na Kaszubach jest fundamentem, stało się więc zadość.
Ksiądz dr Robert Kaczorowski, proboszcz parafii w Szemudzie odmówił modlitwę i rozpoczął łamanie opłatkiem. W sali zabrzmiały kolędy…

Komentarze czytelników (0)
WordPress主题
Premium WordPress Themes